W uroczystym otwarciu Centrum uczestniczył m.in. dyrektor IAB prof. Bernd Fitzenberger (na zdj. pierwszy z lewej) Nauki społeczne

Rynek pracy pod lupą nowego Centrum

— Redakcja
udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj
W uroczystym otwarciu Centrum uczestniczył m.in. dyrektor IAB prof. Bernd Fitzenberger (na zdj. pierwszy z lewej)
fot. Andrzej Romański

Na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK zostało otwarte Centrum Danych Badawczych Federalnej Agencji Pracy w Norymberdze, jedenaste tego typu na świecie, a pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej.

Utworzenie Centrum stanowi zwieńczenie umowy zawartej pomiędzy WNEiZ a Federalną Agencję Pracy w Norymberdze. Porozumienie jest wynikiem długoletniej współpracy Katedry Gospodarowania Zasobami Pracy i jej kierownika prof. dr. hab. Zenona Wiśniewskiego z Instytutem Badania Rynku Pracy i Zawodów Federalnej Agencji Pracy (IAB). Na mocy umowy Instytut udostępniać będzie nowemu Centrum dane mikroekonomiczne Federalnej Agencji Pracy do niekomercyjnych badań, co umożliwi naukowcom z całej Polski prowadzenie międzynarodowych analiz porównawczych.

fot. Andrzej Romański

Tworząc Centrum Danych Badawczych Federalnej Agencji Pracy w Norymberdze, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu dołączył do 10 renomowanych uczelni na świecie mających dostęp do bazy danych IAB (7 ośrodków z USA i po jednym z Kanady, Francji i Wielkiej Brytanii).

Uroczyste otwarcie Centrum odbyło się 14 października, a udział w nim wzięli m.in. dyrektor IAB prof. Bernd Fitzenberger oraz prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Wydarzeniu towarzyszyło seminarium pt. "Data Research Center of the Federal Employment Agency - international experiences and possibilities of cooperation".

fot. Andrzej Romański

 

Galeria

udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj
Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności.