W listopadowych wyborach wyłoniono reprezentantów i reprezentantki do 71 komitetów Napis Polska Akademia Nauk na ścianie budynku Życie kampusu

Silna reprezentacja w komitetach PAN

Polska Akademia Nauk opublikowała wyniki wyborów do komitetów naukowych. Badaczy i badaczki z Uniwersytetu wybrano do 32 gremiów, w których zajmą się upowszechnianiem nauki i dostarczaniem ekspertyz kluczowych dla prowadzenia rzetelnej debaty publicznej.

Komitety Polskiej Akademii Nauk to grona zrzeszające specjalistki i specjalistów z różnych obszarów nauki. Tworzą one przestrzeń do wymiany intelektualnej i budowania relacji między uczonymi z różnych ośrodków. Jako krajowa reprezentacja środowisk i poszczególnych dyscyplin komitety PAN pełnią również funkcje doradcze.

W listopadowych wyborach wyłoniono reprezentantów i reprezentantki do 71 komitetów. W skład każdego grona wchodzi 30 specjalistów i specjalistek danej dziedziny. Wśród nich znaleźli się badacze i badaczki z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, którzy zostali wybrani do 32 komitetów naukowych:

Komitet Architektury i Urbanistyki:

Komitet Astronomii:

Komitet Automatyki i Robotyki:

Komitet Badań Czwartorzędu:

Komitet Biologii Molekularnej Komórki:

Komitet Biologii Środowiskowej i Ewulucyjnej:

Komitet Biotechnologii:

Komitet Chemii Analitycznej:

Komitet Fizyki:

Komitet Genetyki Człowieka i Patologii Molekularnej:

Komitet Immunologii i Etiologii Zakażeń Człowieka: