Studentki UMK osiągnęły świetne rezultaty w swoich dyscyplinach w ogólnopolskich i światowych zawodach Kolaż złożony z trzech zdjęć. Po lewej Alicja Śliwicka podczas rozgrywki szachowej, po prawej na górze cztery biegaczki z dużym biletem kwalifikującym do udziału w Igrzyskach Olimpijskich, a poniżej zdjęcie cyklistek pozujących do zdjęcia podczas chwili p Sport

Sportowe talenty z UMK

Kwalifikacja na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, awans do Pucharu Świata Kobiet w szachach i trzy medale cyklistek z TKK Pacific – studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odniosły kolejne spektakularne sukcesy sportowe w swojej karierze.

Dużym sukcesem może poszczycić się Kinga Gacka, studentka fizjoterapii na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Zawodniczka BKS Bydgoszcz wraz z Mariką Popowicz-Drapałą, Alicją Wroną-Kutrzepą i Natalią Kaczmarek uzyskała kwalifikację na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie, które rozpoczną się 26 lipca w Paryżu. Bilet do Paryża otrzymały dzięki rezultatowi osiągniętemu na Mistrzostwach Świata w Nassau na Bahamach, gdzie pewnie wygrały bieg z czasem 3:27.11. Reprezentantki Polski pobiegną w sztafecie 4x400 m.

W kwietniu na greckiej wyspie Rodos odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Europy Kobiet w szachach, w których wzięła udział Alicja Śliwicka, studentka architektury informacji na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych oraz uczestniczka programu Kariera Dwutorowa. Toruńska zawodniczka zajęła w nich 10. miejsce i tym samym awansowała do Pucharu Świata Kobiet w szachach.

Toruńskie zawodniczki świetnie poradziły sobie także podczas Pucharu Polski w kolarstwie szosowym w Krasnobrodzie, który odbywał się 4 i 5 maja. Cyklistki z TKK Pacific zdominowały całe podium i wróciły do Torunia z trzema medalami. Pierwsze miejsce zdobyła Natalia Krześlak, studentka komunikacji i psychologii w biznesie na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Na drugim miejscu uplasowała się Patrycja Lorkowska, która studiuje sport i wellness na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych. Podium zamknęła Zuzanna Chylińska, studentka filologii włoskiej na Wydziale Humanistycznym, a na czwartym miejscu zawody zakończyła Eliza Rabażyńska, studentka sportu i wellness na WNBiW.

W ramach tego samego wydarzenia odbyła się także konkurencja jazdy na czas, w której Natalia Krześlak i Patrycja Lorkowska zajęły ponownie pierwsze i drugie miejsce. Warto dodać, że 3 maja Patrycja Lorkowska uplasowała się również na trzecim miejscu w swojej kategorii w XXVI Kryterium Ulicznym im. Edmunda Groszkowskiego o Puchar Burmistrza Lubawy.

Wioślarskie sukcesy

Bieg z Gombrowiczem

Piernikalia w bajkowym klimacie

Artykuł zawiera galerię Artykuł zawiera film