Prof. dr hab. Włodzimierz Jaskólski Grafika podzielona na dwie części, z lewej strony zdjęcie prorektora ds. współpracy z otoczeniem społecznym i gospodarczym, z drugiej infografika symbolizująca relacje pomiędzy ludźmi Życie kampusu

Strategia UMK: zaangażowanie w relacje

- Chcemy być instytucją mocno osadzoną w swoim otoczeniu, silnie zaangażowaną społecznie i kulturotwórczo. Ważną dla kraju i dla regionu – mówi prof. dr hab. Włodzimierz Jaskólski, prorektor UMK ds. współpracy z otoczeniem społecznym i gospodarczym i koordynator zespołu odpowiedzialnego za wdrożenie strategii UMK w obszarze "Relacje".

Strategia Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na lata 2021-2026 przewiduje zwiększenie roli Uniwersytetu i wzmocnienie jego wizerunku jako instytucji otwartej na współpracę z otoczeniem, tworzącej wiedzę i innowacyjne rozwiązania, świadczącej wysokiej klasy usługi eksperckie, w tym medyczne, a także instytucji społecznie zaangażowanej i kulturotwórczej.

Realizacji celu strategicznego służyć będą cele operacyjne, następująco zdefiniowane w strategii:

Za wdrożenie strategii w obszarze "Relacje" odpowiada zespół w składzie:

Przewodniczący:

Członkowie:

Więcej informacji dostępnych jest na stronie strategia.umk.pl.

Więcej filmów poświęconych obszarowi "Relacje" można znaleźć na stronie UMK TV.

Nowa Strategia Uniwersytetu

Strategia UMK: mocna nauka

Strategia UMK: kształcenie na najwyższym poziomie

Święto Uniwersytetu 2022