Wciąż można aplikować do YUFE Student Journey, rekrutacja kończy się 30 października Życie kampusu

Studia bez granic

Studenci i studentki toruńskiego uniwersytetu mogą jednocześnie uczyć się w Antwerpii, Rijece, Madrycie, a nawet w Essex, dzięki przynależności UMK do sojuszu Young Univeristies for the Future of Europe. Szczegóły oferty będzie można poznać podczas YUFE Open Days oraz spotkań informacyjnych.

Bezkosztowe i łatwe "wirtualne podróże" między kampusami konsorcjum to wyjątkowa okazja do poszerzenia horyzontów edukacyjnych. Osoby studiujące, które zrekrutują się do YUFE Student Journey, będą mogły skorzystać z kursów akademickich oferowanych na partnerskich uczelniach*, a także uzyskać dostęp do ich zasobów (np. bibliotek) oraz poznać sposoby nauczania w innych krajach.

Zajęcia realizowane w trakcie programu - za zgodą dziekana - mogą być włączone do podstawowego toku studiów. Co więcej oferta przewiduje również możliwości wyjazdu za granicę, udziału w kursach językowych, przedsiębiorczych oraz w działalności społecznej.

Czym właściwe jest Program YUFE Student Journey? To personalizowana ścieżka edukacyjna, trwająca maksymalnie 2 lata, w której osoba uczestnicząca sama decyduje, z ilu możliwości skorzysta i w jakim tempie będzie je realizować. Po ukończeniu zajęć akademickich za minimum 12 ECTS i wykonaniu kilku dodatkowych aktywności otrzyma się Certyfikat YUFE – dyplom jednego z pierwszych konsorcjów europejskich uniwersytetów.

– W YUFE najbardziej podobała możliwość udziału w kursach niekoniecznie związanych z kierunkiem studiów. Wybrałam kursy dotyczące turystyki, mimo że na UMK studiowałam ekonomię - tak swoją przygodę z programem YUFE Student Journey wspomina Dominika Gizler, absolwentka YUFE, która poza rozwijaniem pasji miała również okazje uczyć się języków chorwackiego i niemieckiego. Za swoją aktywność na tym polu otrzymała wyróżnienie – YUFE Language Star. Takie doświadczenie zyskane w międzynarodowym środowisku jest niezwykle pomocne na początku kariery zawodowej.

Wciąż można aplikować do YUFE Student Journey, rekrutacja kończy się 30 października. Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej o programie, mogą wziąć udział w zaplanowanych wydarzeniach informacyjnych lub przeczytać o nim na stronie umk.pl/yufe.

Kalendarz wydarzeń:

Spotkania informacyjne na UMK, godz. 9:00 – 13:00:

Ulotka (wersja na telefon) >>> https://bit.ly/StudentJourneyFlyer

Aby dowiedzieć się więcej o programie, można wziąć udział w zaplanowanych wydarzeniach informacyjnych lub przeczytać o nim na stronie umk.pl/yufe

*lista partnerów akademickich:

YUFE Minors - studiuj międzynarodowo