Laureaci konkursu z promotorami i prezydentem Torunia Laureaci konkursu z promotorami i prezydentem Torunia Życie kampusu

Toruń z naukowej perspektywy

— Redakcja
udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj

Bulwar Filadelfijski, system rowerów miejskich i postrzeganie naszego miasta w reportażach podróżniczych - to niektóre tematy prac magisterskich i dyplomowych poświęconych Toruniowi, nagrodzonych w konkursie Towarzystwa Miłośników Torunia.

Konkurs na Najlepsze Prace Magisterskie i Dyplomowe o Toruniu jest organizowany już od 30 lat. Do tegorocznej edycji zgłoszono osiem opracowań. Komisja w składzie: prof. dr hab. Krzysztof Kopiński, dr hab. Piotr Birecki, prof. UMK i dr hab. Wiesław Nowosad, prof. UMK przyznała łącznie trzy nagrody pierwsze, jedną nagrodę drugą, dwie nagrody trzecie oraz dwa wyróżnienia. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpiło 6 kwietnia 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim.

Pierwsze nagrody otrzymały studentki psychologii i filologii germańskiej oraz student ochrony dóbr kultury na UMK. W swoich pracach magisterskich przedstawili dzieje i problematykę konserwatorską Bulwaru Filadelfijskiego, opinie mieszkańców na temat Torunia oraz sprawdzili, jak postrzegano Gdańsk i Toruń w reportażach podróżniczych z XVII i XVIII wieku.

Najwięcej nagród i wyróżnień przyznano opracowaniom z zakresu nauk historycznych. Studenci i doktoranci zagłębili się w nich w tematykę Orła Białego w przestrzeni miejskiej oraz oficjalnych wizyt państwowych w międzywojennym Toruniu, opowiedzieli o przyjeździe astronautów misji Apollo do naszego miasta i historii Fortu XIV.  Nie zabrakło również pracy o fenomenie sharing economy na przykładzie toruńskiego systemu roweru miejskiego.

Nagrodzone prace można znaleźć w dziale rękopisów Książnicy Kopernikańskiej.

Lista nagrodzonych:

W zakresie nauk historycznych:

W zakresie ochrony dóbr kultury:

W zakresie filologii germańskiej:

W zakresie ekonomii:

W zakresie psychologii:

Zasady udostępniania treści
udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj

Powiązane artykuły

Festiwal Nauki i Sztuki. 20 lat doświadczeń

Promotor duńskiej poezji


Strategiczne miejsca na podium

Stypendia dla najlepszych


Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności.
Ustawienia zaawansowane
Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności. Stosowane przez nas ciasteczka służą wyłącznie do poprawienia funkcjonalności strony. Zbierane dane są przetwarzane w sposób zanonimizowany i służą do budowania analiz i statystyk, na podstawie których będziemy mogli dostosować sposób prezentowanych treści do ogólnych potrzeb użytkowników oraz podnosić ich jakość. W tym celu korzystamy z narzędzi Google Analytics, CUX i Facebook Pixel. Poniżej możliwość włączenia/wyłączenia poszczególnych z nich.
  włącz/wyłącz
Google Analitics

Korzystamy z narzędzia analitycznego Google Analytics, które umożliwia zbieranie informacji na temat korzystania ze stron Portalu (wyświetlane podstrony, ścieżki nawigacji pomiędzy stronami, czas korzystania z Portalu)

CUX

Korzystamy z narzędzia analitycznego CUX, które pozwala na rejestrowanie odwiedzin na stronach Portalu.

Facebook Pixel

Korzystamy z narzędzia marketingowego Facebook Pixel, które umożliwia gromadzenie informacji na temat korzystania z Portalu w zakresie przeglądanych stron.