Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został doceniony w kategorii "Humanities" i "Social Sciences" Statuetka i dwa dyplomy Research Impact Leaders Humanistyka i sztuka

UMK liderem humanistyki

Uniwersytet Mikołaja Kopernika został laureatem prestiżowej nagrody Elsevier Research Impact Leaders Award przyznawanej instytucjom mającym największy wpływ na badania naukowe. UMK został doceniony w dwóch kategoriach.

Research Impact Leaders Award, przyznana po raz pierwszy w roku 2016, jest częścią światowej inicjatywy Elsevier, mającej na celu wspomaganie badań oraz rozwoju nauki w różnych dyscyplinach. Nagrody są wyrazem uznania dla wybitnych instytucji badawczych, które mają największy wpływ na badania naukowe i przyczyniają się do lepszej rozpoznawalności polskiej nauki na świecie. W tym roku przyznano nagrody w sześciu kategoriach: Agriculture Sciences, Engineering and Technologies, Humanities, Medical Siences, Natural Sciences, Social Sciences.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymał główną nagrodę w kategorii "Humanities" oraz wyróżnienie w "Social Sciences". Ważnymi wskaźnikami przy wyłanianiu zwycięzców są m.in. liczba publikacji w najważniejszych czasopismach naukowych na świecie, współautorzy zagraniczni i wskaźnik cytować dla danej dyscypliny. Dyplomy oraz pamiątkowe statuetki zostały wręczone podczas posiedzenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich w Poznaniu.

Lista wszystkich laureatów

Nagrodę i wyróżnienie dla Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odebrał JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Sokala (po prawej)
fot. Forum Akademickie

Elsevier jest globalną firmą zajmującą się analizą i udostępnianiem danych oraz informacji naukowej i jednym z największych światowych wydawnictw naukowych. Publikuje głównie książki i czasopisma z dziedziny nauk przyrodniczych, medycznych i ścisłych, w tym "The Lancet" oraz "Cell". Firma Elsevier jest również odpowiedzialna za powstanie popularnych narzędzi on-line dla naukowców i pracowników sektora akademickiego, w tym naukowej bazy bibliograficznej Scopus, platformy SciVal do oceny skuteczności  badań naukowych czy akademickiej sieci społecznościowej Mendeley.

Wpływowa humanistyka

YUFE Academy o wyzwaniach współczesności