Życie kampusu

UMK w Tygodniu Tolerancji

Uniwersytet Mikołaja Kopernika przyłącza się do obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji. 16 listopada na stadionie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego rozegrany zostanie mecz piłki nożnej z udziałem studentów i studentek z kraju i z zagranicy oraz kadry UMK, a także przedstawicieli miasta. W planie jest również bieg sztafetowy.

Wtorkowe wydarzenie, przygotowane we współpracy z Urzędem Miasta Torunia, rozpocznie się o godz. 11:00 na nowo wybudowanym stadionie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego. Rywalizować będą m.in. studenci i studentki UMK z Ukrainy, Niemiec, Turcji, Hiszpanii, Portugalii, Iranu i Polski. Na zwycięzców czeka puchar.

W ramach obchodów Dnia Tolerancji UMK przygotował także sześć krótkich filmów z historiami studentów i studentek. Dowiemy się z nich między innymi, dlaczego wybrali Uniwersytet Mikołaja Kopernika i Toruń, czy dobrze się tu czują, a także czym jest dla nich tolerancja. Premiera pierwszego filmu towarzyszyć będzie obchodom, kolejne materiały publikowane będą cyklicznie co tydzień. Wszystkie będą dostępne na kanale UMK TV.

Zwiastunem i uzupełnieniem filmów będzie wystawa posterów ze zdjęciami bohaterów filmów. Między 16 a 24 listopada będzie ją można obejrzeć w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Toruń Plaza, które jest partnerem tego przedsięwzięcia.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada, ustanowione przez ONZ w 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Jest to święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie.

•  Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Dla lepszego modelu Uniwersytetu Europejskiego

Międzynarodowy kampus UMK

Artykuł zawiera galerię