Troje uczestników biegu przekracza linię mety Życie kampusu

VII Bieg z książką

VII Bieg z książką NAUKA CHODZENIA Z RÓŻEWICZEM odbył się 9 października w lasku przy kampusie UMK. Nazwa biegu nawiązywała do wydanego w 2007 roku tomiku wierszy poety pt. "Nauka chodzenia. Gehen lernen".

Rok 2021 został ogłoszony Rokiem Tadeusza Różewicza - jednego z najwybitniejszych poetów XX w. Bieg odbył się w sobotę 9 października 2021, w setną rocznicę urodzin twórcy, w lasku koło kampusu akademickiego na toruńskich Bielanach.

W ramach imprezy odbył się bieg główny (z powodu reżimu sanitarnego nie odbyła się sztafeta). Dystans biegu mierzony był w krokach (1 krok = 75 cm = 0,75 m). Pokonać trzeba było dystans 5600 kroków, czyli 5600 x 0,75 m = ~ 4,2 km. 5600 kroków to odległość między Schroniskiem Samotnia a Świątynią Wang w Karpaczu, koło której - zgodnie z ostatnią wolą poety, miłośnika Karkonoszy - zostały złożone jego prochy.

Wszyscy zawodnicy pobiegli z książką w ręku (minimalny ciężar książki 100 gramów). Biegacze, którzy ukończyli bieg z książką autorstwa Tadeusza Różewicza, wzięli udział w specjalnej klasyfikacji. Nagrody przewidziano nie tylko dla najszybszych biegaczy - wynik obliczany był za pomocą algorytmu uwzględniającego czas przebycia trasy, parametry książki i specjalny przelicznik, który został ujawniony tuż przed startem biegu.

Bieg główny ukończyło 55 zawodników. Najlepsi byli:

W klasyfikacji dodatkowej "Z Różewiczem" nagrodzeni zostali: Paulina Śmigelska, Sylwester Roszak, Adam Nowicki, Krzysztof Góralski, Mateusz Głowacki.

Bieg z książką 2021 szczegółowe wyniki (179 KB)

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Program “Absolwent UMK" oraz Klub Maratoński UMK przy wsparciu Biblioteki Uniwersyteckiej.

Zasady udostępniania treści

Galeria

Na czele uniwersyteckiego think tanku

Chórem we Francji