Doskonała passa kolarki z UMK trwa – po sukcesach m.in. w Grand Prix w Brnie i Pucharze Polski w Zielonej Górze Patrycja Lorkowska otrzymała powołanie do reprezentacji Polski Sport

W kadrze narodowej na Igrzyska

— Redakcja
udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj

Patrycja Lorkowska, studentka UMK i uczestniczka Programu Kariera Dwutorowa oraz zawodniczka Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific – Nestlé Fitness Cycling Team, została powołana do składu Kolarskiej Kadry Narodowej na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Wraz z Olgą Wankiewicz Patrycja Lorkowska tworzy skład rezerwowy średniego dystansu na torze kobiet.

Patrycja Lorkowska (ur. 04.12.1998), polska kolarka, studentka kierunku sport i wellness na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na koncie ma wiele medali i tytułów mistrzowskich w kolarstwie szosowym, torowym oraz przełajowym. Pierwszy tytuł Mistrzyni Polski w kategorii Elita zdobyła w 2019 r. w konkurencji drużynowej. W październiku 2020 r. zdobyła swoje pierwsze medale Mistrzostw Europy. Na włoskim torze w Fiorenzuoli wywalczyła brązowy medal w konkurencji madison oraz w wyścigu drużynowym na dochodzenie. W listopadzie pojechała na kolejne Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym, tym razem w kategorii Elita – wraz z koleżanką z kadry zajęły 4. Patrycja Lorkowska kontynuuje swoją medalową pasję i w roku olimpijskim jest w wysokiej formie – w maju 2024 r. podczas Grand Prix na czeskim welodromie w Brnie zdobyła aż cztery medale (3 złote i 1 srebrny), a kilka dni później "wykręciła" dwa złote medale podczas Pucharu Polski w kolarstwie szosowym miejsce.