Osada z Mirosławem Ziętarskim w składzie w tym roku wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy Sport

Wioślarskie sukcesy

Brązowy medal Mistrzostw Europy w czwórce podwójnej mężczyzn dołączył do swojej kolekcji Mirosław Ziętarski, utytułowany wioślarz, student bezpieczeństwa narodowego na UMK i reprezentant AZS UMK. Udany występ podczas zmagań w węgierskim Szeged zanotowały także wioślarki z naszego Uniwersytetu, a trener Łukasz Pawłowski pojedzie na Igrzyska Olimpijskie do Paryża.

Zawody rozegrano w dniach 25-28 kwietnia.

Czwórka podwójna mężczyzn w składzie: Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański broniła w Szeged tytułu mistrzów Europy. W finałowym biegu, po niezwykle zaciętym pojedynku biało-czerwoni mogli cieszyć się z brązowego medalu – tym razem Polacy musieli uznać wyższość Włochów i Szwajcarów.

Przed trudnym zadaniem stanęły studentki Kinga Stałęga, Julia Hakobyan i Dominika Gałka, które wraz z Anną Potrzuską rywalizowały z najlepszymi czwórkami długich wioseł. W swoim debiucie w Mistrzostwach Europy studentki medioznawstwa, zarządzania i psychologii na UMK zajęły piąte miejsce w biegu finałowym. Warto przypomnieć, że są to zawodniczki kategorii U23.

Powody do zadowolenia ma również srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie – Łukasz Pawłowski, asystent w Uniwersyteckim Centrum Sportowym. Prowadzona przez niego dwójka podwójna kobiet w składzie Katarzyna Wełna i Martyna Radosz wywalczyła kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Wiadomo już zatem, że w polskiej reprezentacji olimpijskiej na zawody wioślarskie obok Mirosława Ziętarskiego znajdzie się również trener Łukasz Pawłowski. Pod znakiem zapytania jest jeszcze start Kingia Stałęgi, Julii Hakobyan i Dominiki Gałki, które prawdopodobnie staną przed szansą na uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej podczas regat w Lucernie 19-21 maja.

Sportowiec roku z Medalem Thorunium

Z podwójnym złotem na mecie

Najlepsi w Europie!

Gwiazda toruńskiego sportu