Wiosłowanie po medale

— UCS UMK
fot. Nadesłane

Studentki i studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wrócili z naręczem medali z Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze wioślarskim. Reprezentacja kobiet UMK wygrała drużynową klasyfikację generalną.

Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim odbyły się 8 maja 2021 r. w hali sportowej Uniwersytetu Warszawskiego. Reprezentacja naszej uczelni wystąpiła w składzie 13-osobowym (7 kobiet i 6 mężczyzn) pod opieką mgr Hanny Szewczyk.

Wszystkie reprezentantki naszego Uniwersytetu startowały w kategorii open. Najlepszy wynik uzyskała Julita Kalita, zdobywając srebrny medal z czasem 3:26,50. Zdobywczyni złotego medalu w pojedynku pokonała reprezentantkę UMK zaledwie o 0,1 sekundy. Katarzyna Malinowska zajęła w tej rywalizacji 8. miejsce z czasem 3:31,30. Na 9. pozycji uplasowała się Agata Zielepuha (3:32,10), a Patrycja Domalska zajęła 12. miejsce (3:32,70). Skład naszej reprezentacji dopełniły: Katarzyna Bacińska, Maja Szajdek i Marta Sienkiewicz, zajmując odpowiednio miejsca: 33., 41. i 42. W klasyfikacji indywidualnej w typie "Uniwersytety" Julita Kalita zdobyła srebrny medal, a Katarzyna Malinowska brązowy. Nasze studentki odniosły ogromny sukces w klasyfikacji drużynowej, zdobywając tytuł Akademickich Mistrzyń Polski w ergometrze wioślarskim. Tym samym wygrały również w typie uczelni "Uniwersytety". W zawodach brały udział reprezentacje 29 uczelni. Katarzyna Malinowska (kierunek sport&wellness) i Agata Zielepuha (kierunek stosunki międzynarodowe) są uczestniczkami Programu kariera dwutorowa student-sportowiec UMK.

fot. Michał Szypliński

Męską rywalizację rozpoczął Michał Januszewski, który wystąpił w wadze lekkiej. Wśród 99 startujących studentów Michał zdobył brązowy medal z czasem 3:02,90. Zwycięzca uzyskał czas 2:59,70, a zdobywca srebrnego medalu 3:00,00. Wynik Michała pozwolił zdobyć złoty medal w typie uczelni "Uniwersytety". Kolejni zawodnicy z UMK startowali w kategorii open, która zgromadziła 151 uczestników. Najlepszy okazał się Karol Krause, który zajął 7. miejsce z czasem 2:55,60. W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch naszych studentów: Mateusz Pawlak z czasem 2:56,60 zajął 9. miejsce, a zaraz za nim uplasował się Jakub Jankowski z wynikiem 2:57,60. Męską reprezentację Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uzupełnili jeszcze Tomasz Górzyński (zastępca dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Sportowego) i Michał Trześniewski, zajmując odpowiednio miejsca 57. i 92. W klasyfikacji drużynowej na 28 uczelni biorących udział w zawodach, UMK zajął 5. miejsce. Natomiast w typie uczelni "Uniwersytety" UMK uzyskał srebrny medal. Karol Krause (kierunek sport&wellness), Mateusz Pawlak (kierunek informatyka), Jakub Jankowski (kierunek zarządzanie) i Michał Januszewski (kierunek prawo) są uczestnikami Programu kariera dwutorowa student-sportowiec UMK.

Anioły Wilfredo Leona

Udany sprawdzian przed kwalifikacjami olimpijskimi

Imponująca forma kolarek

Srebrni wioślarze z UMK