Życie kampusu

Wspólnie z Powiatem

Umowę sygnowali rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Sokala oraz starosta toruński Marek Olszewski

Uniwersytet Mikołaja Kopernika nawiązał współpracę z Powiatem Toruńskim dotyczącą działań realizowanych w ramach konsorcjum Young University for the Future of Europe. 27 października porozumienie w tej sprawie uroczyście podpisali rektor prof. Andrzej Sokala i starosta toruński Marek Olszewski.

– Mamy szeroką, wieloletnią współpracę z miastem, bardzo się cieszę, że teraz w sposób naturalny rozszerzamy ją o współpracę z Powiatem Toruńskim. Wspólne działania Uniwersytetu z otoczeniem społecznym są dla nas niezwykle ważne – powiedział rektor Andrzej Sokala.

Współpraca obejmie takie działania jak wzajemną promocję, wspólne organizowanie wydarzeń, stworzenie studentkom i studentom YUFE możliwości odbycia wolontariatu w Starostwie Powiatowym, rozszerzenie oferty szkoleniowej dla mieszkańców Powiatu, informowanie lokalnej społeczności za pomocą różnych kanałów o skierowanych do niej inicjatywach uczelni, w szczególności o działaniu Poradni Studenckich.

­– Idea YUFE w zakresie współpracy z otoczeniem znakomicie wpisuje się w działalność samorządową – mówił starosta toruński Marek Olszewski. – Mieszkańcy z pewnością docenią możliwości, jakie otwiera przed nami to porozumienie, i będą korzystać z szerokiej oferty inicjatyw.

W uroczystości uczestniczyli także koordynator YUFE na UMK, prorektor ds. kształcenia prof. Przemysław Nehring, Katarzyna Fus, liderka uniwersyteckiego zespołu YUFE in our City i Adrian Aleksandrowicz, odpowiedzialny ze strony Powiatu za realizację Porozumienia.

Zasady udostępniania treści

Galeria

Wsparcie w opiece dzięki kursom

YUFE Town Hall. Spotkanie w Bremie