Porozumienie sygnowali JM rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Sokala oraz płk dr Andrzej Lis, dyrektor Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych Porozumienie sygnowali JM rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Sokala oraz płk dr Andrzej Lis, dyrektor Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych Życie kampusu

Współpraca dla bezpieczeństwa

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zawarł porozumienie o współpracy z Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Bydgoszczy. Podpisanie umowy w tej sprawie odbyło się 27 maja 2022 r.

Porozumienie sygnowali JM rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Sokala oraz płk dr Andrzej Lis, dyrektor Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych.

Strony porozumienia zobowiązały się do współpracy w zakresie m.in. pozyskiwania społecznej akceptacji dla polityki obronnej państwa, kształtowania pozytywnego wizerunku Sił Zbrojnych RP, upowszechniania własnych tradycji, promocji dokonań i osiągnięć oraz integrowania środowiska wojskowego i naukowego środowiska cywilnego.

W praktyce ma to oznaczać m.in. wymianę doświadczeń i osiągnięć naukowych, organizowanie wspólnych narad, sympozjów, konferencji naukowych i szkoleń, prowadzenie wspólnych projektów badawczych, publikowanie wyników prac naukowych, udostępnianie wybranym pracownikom CDiS SZ zasobów bibliotecznych UMK, także elektronicznych oraz realizację praktyk i staży studenckich.

Z ramienia Uniwersytetu za realizację postanowień porozumienia odpowiadają: dr hab. Zbigniew Karpus, prof. UMK, dziekan Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie; dr Katarzyna Kącka, prodziekan ds. rozwoju i organizacji WNoPiB, dr hab. Jerzy Boehlke, prof. UMK, dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, dr hab. Marlena Ciechan-Kujawa, prof. UMK, prodziekan ds. nauki i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym WNEiZ, dr hab. Marek Kejna, prof. UMK, dziekan Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz dr hab. Stefania Środa-Murawska, prof. UMK, pełnomocnik dziekana ds. projektów i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym WNoZiGP. Ze strony CDiS SZ osoby odpowiedzialne to: płk Sławomir Cieśla, zastępca dyrektora – szef Pionu Doktryn i Oprzyrządowania Systemu Szkolenia oraz płk dr Robert Reczkowski, szef Oddziału Analiz Operacji Wojskowych.

Porozumienie został zawarte do 31 grudnia 2026 r.

•  Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Militarny "Świat Od Nowa"

Artykuł zawiera podcast

Obronne porozumienie