Dr Marlena Krohn, prezes Startova.pl Kobieta opiera się o biurko w biurze, pozuje do zdjęcia. Życie kampusu

Wystartuj z biznesem

Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu powstała spółka celowa Startova.pl, której zadaniem jest komercjalizowanie wiedzy oraz wypracowywanie form współpracy między nauką a biznesem.

Współpraca środowiska naukowego z przedsiębiorcami nie tylko sprzyja rozwojowi i zwiększeniu innowacyjności przedsiębiorstw, ale także prowadzi do powstawania nowych rozwiązań naukowych. Jednym z zadań Startova.pl sp. z o.o., która działała wcześniej pod szyldem Centrum Transferu Technologii UMK, jest ułatwianie dialogu między naukowcami a przedsiębiorstwami oraz pomiędzy jednostkami naukowymi UMK. Jej aktywność ma sprzyjać zwiększeniu liczby projektów interdyscyplinarnych realizowanych przez pracowników naukowych we współpracy z przedsiębiorstwami.

Pracownicy spółki będą również pomagali w określaniu potencjału komercjalizacyjnego projektów badawczych prowadzonych przez toruńskich i bydgoskich naukowców. Zarządzając własnością intelektualną uczelni, umożliwiają przedsiębiorcom korzystanie z bogatego dorobku naukowo-badawczego środowiska akademickiego. Startova.pl swoją ofertę kieruje także do małych, średnich i dużych przedsiębiorców, którzy chcą wspomóc swój biznes poprzez skorzystanie z najnowszych osiągnięć naukowych i wprowadzenie do własnej działalności innowacyjnych rozwiązań.

- Profesorowie, doktorzy, doktoranci i studenci, którzy chcą skomercjalizować wyniki swoich badań naukowych oraz rozpocząć swoją przygodę z biznesem, mogą liczyć na pomoc oraz współpracę z Startova.pl – mówi dr Marlena Krohn, prezes spółki. – Zapewniamy odpowiednie wsparcie i kontakty z przedsiębiorcami chętnymi do skorzystania z ich dorobku badawczego. Wspólnie z naukowcami i przedsiębiorcami zakładamy spółki spin-off, łączące innowacyjność naukową z biznesowym profesjonalizmem. Pomagamy na każdym etapie prowadzenia przedsiębiorstwa akademickiego – od jego powołania, przez zarządzanie jego procesami rozwoju, działalności badawczo-rozwojowej, po promowanie na rynku jego osiągnięć. Naszym spółkom oferujemy siedzibę, a także zapewniamy wsparcie prawno-księgowe. Dodatkowo organizujemy praktyki dla studentów naszego Uniwersytetu, którzy chcą wykorzystać swoją wiedzę w praktyce oraz zdobyć doświadczenie.

Osoby zainteresowane współpracą oraz działalnością Startova.pl mogą kontaktować się ze spółką, pisząc na adres prezes@startova.pl, marketing@startova.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu +48 56 611 20 87.

Do tej pory przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika powstało ponad 30 spółek spin-off. To najlepszy wynik w Polsce. Centrum Transferu Technologii UMK, z którego wykształciła się Startova.pl, ma na koncie również 17 zrealizowanych projektów unijnych oraz takie osiągnięcia jak m.in. wprowadzenie na szerszy rynek produktów Bacto-Tech sp. z o.o. pod markami dystrybutorów, ugruntowanie wysokiej pozycji Open Link sp. z o.o. na rynku dronów, sukces eksperymentu medycznego implantów z nanopowłoką nowej generacji Nano-implant sp. z o.o. oraz wydanie przez Neurodio sp. z o.o. gry "Numbala" na światowych rynkach. Spółka współpracuje m.in. z Siecią Badawczą Łukasiewicz, Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej i Transferu Technologii, Lech Consulting, Case Consulting.

Wspólnie dla energii przyszłości

Artykuł zawiera galerię Artykuł zawiera film

W stronę komercjalizacji

Nauka po Horyzont