Życie kampusu

YUFE również po polsku!

Wielojęzyczność to klucz do stworzenia prawdziwie zróżnicowanego i otwartego Europejskiego Uniwersytetu. Właśnie dlatego YUFE, sojusz aspirujący do bycia pierwszym z nich, wzbogaci swoją ofertę o inicjatywy prowadzone w różnych językach.

Europa to różnorodność zarówno kulturowa, jak i językowa. Dlatego też sojuszowi YUFE przyświeca przekonanie, że umiejętność porozumiewania się w różnych językach jest niezbędna do rozwoju zawodowego i osiągnięcia sukcesu na rynku pracy. Wielojęzyczność od samego początku powołania sojuszu była jego głównym filarem, co teraz znajdzie odzwierciedlenie w praktyce.

Tegoroczna edycja YUFE Academy, a także kursy organizowane w ramach Student Journey w kolejnym semestrze, zostaną poszerzane o wykłady i zajęcia w językach uczelni partnerskich.

Języki w YUFE

Głównym językiem nauczania w ramach programów otwartych YUFE jest język angielski. Jednak wszyscy studenci i pracownicy YUFE są zachęcani do nauki języków obcych. Szeroka gama kursów oferowanych w trakcie YUFE Student Journey już teraz daje ku temu wiele możliwości. Regularne zajęcia i wydarzenia dostarczają okazji do doskonalenia umiejętności lingwistycznych. Można je ćwiczyć nie tylko w trakcie kursów, lecz także dzięki interakcjom społecznym w ramach YUFE oraz kawiarniom językowym.

W roku akademickim 2021/2022 kursy będą prowadzone w języku hiszpańskim, chorwackim, niemieckim, holenderskim, włoskim, fińskim, francuskim, polskim, greckim i angielskim. W sumie YUFE będzie oferować ponad 400 kursów akademickich, z czego ok. 65 będzie w języku innym niż angielski. Gdy do tej imponującej liczby dodamy jeszcze kursy nauczania języków obcych, otrzymamy niezwykle bogaty i różnorodny program.

Dobrobyt obywateli – nowy temat YUFE Academy

W bieżącym roku akademickim YUFE koncentrowało się na tożsamości europejskiej i odpowiedzialności w globalnym świecie. Poszerzając obszar zainteresowania o kolejny temat – "Dobrobyt obywateli", YUFE ma na celu zaangażować również mieszkańców regionów. To ważne, gdyż akademia jest otwarta dla wszystkich, nie tylko dla studentów czy pracowników członkowskich uczelni. Dlatego właśnie tak istotne jest wielojęzyczne podejście, aby pokonać bariery i zachęcić do udziału jak najwięcej osób. Jest to naturalny sposób na zapewnienie lokalnej społeczności łatwego dostępu do inicjatyw YUFE, a tym samym zrobienie prawdziwego kroku do zwiększenia dobrostanu obywateli.

YUFE stale się doskonali – dając swoim członkom wiele szans na rozwój wraz z nim. Współtworzenie jednego z pierwszych Europejskich Uniwersytetów to niezwykle satysfakcjonująca działalność. Jesteśmy dumni z bycia częścią YUFE i cieszymy się, że jesteś wśród nas.

Dzień YUFE na UMK

Artykuł zawiera galerię Artykuł zawiera film

Debiut YUFE Talk Shows

Razem z miastem dla rozwoju YUFE