Uczestnicy Biegu z książką Sport

Zabiegani z Tyrmandem

65 zawodników dotarło do mety Biegu z książką, który 3 października odbył się w sąsiedztwie kampusu UMK. Aż 47 z nich wystartowało z dziełem Leopolda Tyrmanda, który patronował tegorocznej edycji wydarzenia.

W ramach imprezy, której w tym roku towarzyszyło hasło "Passusy Tyrmanda", odbył się bieg główny na dystansie 4,280 km (passus do potęgi "Dziennika 1954", czyli 1,48 metra do potęgi 2 x 1954).

Wszyscy zawodnicy pobiegli z książką w ręku – zgodnie z zasadami ciężar książki musiał  wynosić minimum 100 gramów). Biegacze, którzy ukończyli bieg z książką autorstwa Leopolda Tyrmanda, wzięli udział w specjalnej klasyfikacji "z Tyrmandem", w której wynik obliczany był za pomocą algorytmu uwzględniającego czas przebycia trasy, parametry książki i specjalny przelicznik, który został ujawniony tuż przed startem biegu.

Wyniki biegu:

Kategoria OPEN mężczyzn:

1. Dominik Kuźmicz
  2. Witold Orcholski
  3. Wojciech Askuntowicz

Kategoria OPEN kobiet:

1. Joanna Sak
  2. Aneta Majchrzak
  3. Magdalena Biernat

Najlepsi absolwenci UMK:

1. Witold Orcholski
  2. Krzysztof Pilarski
  3. Mieczysław Kunz

Najlepsze absolwentki UMK:

1. Joanna Sak
  2. Aneta Majchrzak
  3. Wanda Wakuła-Kunz

Klasyfikacja dodatkowa "Z Tyrmandem": Magdalena Zychowicz, Michał Kozłowski, Wiktoria Maciąg, Jacek Wiśniewski, Cezary Macikowski.

Szczegółowe wyniki

Bieg został zorganizowany przez: Program "Absolwent UMK" oraz Klub Maratoński UMK.

Zasady udostępniania treści

Galeria