Złota siatkarka z UMK

— UCS UMK

Aleksandra Żurawska, studentka pracy socjalnej na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych UMK wraz z zespołem Grupa Azoty Chemik Police sięgnęła po Mistrzostwo Polski w ramach TAURON Ligi.

Aleksandra Żurawska – uczestniczka Programu Kariery Dwutorowej Student-Sportowiec na UMKrozpoczęła swoją karierę zawodową w lidze od sierpnia 2020r. Z numerem 16 na pozycji libero rozegrała łącznie 10 spotkań  w ramach TAURON Ligi.

20 kwietnia 2021 r. rozegrano finałowe spotkanie, w którym zespół Grupa Azoty Chemik Police podejmował Developres SkyRes Rzeszów. Policzanki po emocjonującym spotkaniu wygrały czwarty mecz finałowy 3:1. Choć mecz był bardzo wyrównany, zespoły szły bowiem punkt za punkt, walka na dobre rozgorzała w partii numer trzy. Początkowo dominowały zawodniczki Develeopres, które do wyniku 11:8 wiodły prym. Potem jednak to Chemik wyszedł na prowadzenie i nie oddał go już do końca spotkania, zdobywając kolejne mistrzostwo Polski.

Sama Aleksandra Żurawska tak komentuje minione wydarzenia: - Bardzo się cieszę, że mogłam być częścią tej drużyny. Ten sezon był najcięższym, jakiego doświadczyłam w swojej krótkiej karierze. Po drodze były kwarantanny, Covid, wiele kontuzji i innych problemów, na które na szczęście wspólnie znaleźliśmy rozwiązanie. W takiej sytuacji złoty medal cieszy jeszcze bardziej. Pokazuje, że ciężka praca popłaca, a sport jest warty poświęcenia. Jako młody sportowiec zachęcam do walki i stawiania czoła przeciwnościom losu, bo być zwycięzcą to uczucie nie do zastąpienia.

"Złota" Aleksandra Żurawska
Fot. Nadesłane

Zespół Grupa Azoty Chemik Police sięgał po tytuł mistrza Polski aż sześciokrotnie. Rozegrał 8 sezonów w ramach TAURON Ligi, notując na swoim koncie 198 wygranych i zaledwie 29 przegranych spotkań.

Amerykański sen Jakuba Lewandowskiego

Studenci UMK w składzie reprezentacji

Siatkarskie trofea AMPiK

Naukowcy, artyści i sportowcy ze stypendiami