Życie kampusu
Złoty sukces w unihokeju
Drużyna z naszego uniwersytetu zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w unihokeju w klasyfikacji uniwersytetów. W turnieju finałowym rozegranym w Zielonej Górze toruńscy akademicy zajęli także ósme miejsce w klasyfikacji generalnej.
Turniej rozegrano w formule swiss. Na boisku przez cały czas musiała przebywać co najmniej jedna zawodniczka i jeden zawodnik, a drużyny składały się z trzech graczy z pola i bramkarza. W finałach wystąpiło blisko 200 studentów i studentek z całej Polski, w tym zawodnicy ekstraklasy i reprezentanci kraju.
Drużyna UMK rozpoczęła turniej od pewnego zwycięstwa 3:0 nad Szkołą Główną Handlową w Warszawie, a następnie pokonała Politechnikę Łódzką aż 10:1. Najbardziej emocjonujące było spotkanie z Uniwersytetem Wrocławskim – jeszcze na kilkadziesiąt sekund przed końcem torunianie przegrywali, ale dwa gole zdobyte w ostatnich 22 sekundach pozwoliły doprowadzić do remisu 6:6. Wyniki zapewniły zespołowi pierwsze miejsce w grupie C i awans do najlepszej ósemki mistrzostw.
W fazie pucharowej unihokeiści z UMK stoczyli wyrównane mecze z czołowymi drużynami technicznymi, m.in. Politechniką Lubelską i Politechniką Gdańską. Ostatecznie UMK zakończył rywalizację na ósmym miejscu w klasyfikacji generalnej całego turnieju. Wśród uniwersytetów nie miał jednak sobie równych, wyprzedzając m.in. Uniwersytet Zielonogórski i Uniwersytet Gdański.
Dla reprezentacji UMK to już piąty medal wywalczony w sześciu startach w Akademickich Mistrzostwach Polski. Skład drużyny tworzyli: Paulina Glińska, Szymon Guranowski, Julia Jeleń, Dawid Nowasielski, Patrycja Popławska, Adrian Popławski, Kacper Rumiński, Alicja
Sieradzka, Bartosz Suski, Jan Walczak, Jakub Wenker, Brus Wilmański.
Portal informacyjny






Sport
Sport
Sport
Sport