Toruński Klub Kolarski Pacific - Nestlé Fitness Cycling Team Młode kobiety, zawodniczki kolarstwa, stoją w sportowych strojach Sport

Zmagania kolarek na Lubelszczyźnie

Trzy studentki z Programu Kariera Dwutorowa wzięły udział w drugiej edycji Tour de Pologne kobiet. Po trzech dniach zmagań najwyżej w klasyfikacji generalnej znalazła się Natalia Krześlak z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

Tegoroczny Tour de Pologne kobiet to powracający po 8 latach wyścig kolarek szosowych z całego świata na poziomie amatorskim i profesjonalnym. Odbył się w ostatnich dniach czerwca na Lubelszczyżnie, gdzie zawodniczki miały do pokonania blisko 250 km.

Pierwszego dnia zawodniczki miały do pokonania dystans 4,5 km.

W czołówce stawki znalazła się Zuzanna Chylińska, studentka filologii włoskiej na Wydziale Humanistycznym, zawodniczka TKK Pacific. Ukończyła pierwszy etap na 5. miejscu z czasem 05:44.81. Na 27. pozycji do mety dojechała Natalia Krześlak , studentka komunikacji i psychologii w biznesie na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Finisz przekroczyła z czasem 5:55.41. Trzecia z zawodniczek - Agata Kowalska, studentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji (na co dzień reprezentująca barwy belgijskiego klubu Baloise WB Ladies, lecz tym razem występująca pod sztandarem polskiej reprezentacji) – zajęła 88. miejsce z czasem 6:33.72.

Drugi dzień zmagań był testem wytrzymałości – zawodniczki miały do pokonania 136,1 km. Natalia Krześlak ukończyła go na 6. pozycji z czasem 3:19.32. Zuzanna Chylińska natomiast ukończyła peleton na 66. miejscu w czasie 3:26.32.

Finał, pomimo nieznacznie krótszego niż w poprzednim dniu dystansu, był bardziej wymagający ze względu na wysokie temperatury. W upale kolarki miały do przejechania prawie 103 km. Krześlak zakończyła dzień na 36. miejscu, Chylińska zaś na 45.

W ostatecznej klasyfikacji generalnej Natalia Krześlak zajęła 8. miejsce, a Zuzanna Chylińska 52. Drużyna TKK Pacific zawody ukończyła na 15. miejscu.

Wioślarskie sukcesy

Tydzień kolarskich sukcesów

Wicemistrzyni świata z kwalifikacją olimpijską

Wsparcie dla sportu akademickiego