Dr hab. Dariusz Miklaszewski Nauki ścisłe

Zmarł dr hab. Dariusz Miklaszewski

— Redakcja
udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj
Dr hab. Dariusz Miklaszewski
fot. Wojciech Sąsiada

W wieku 61 lat zmarł dr hab. Dariusz Miklaszewski, adiunkt w Katedrze Nieliniowej Analizy Matematycznej Wydziału Matematyki i Informatyki UMK, wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Dr hab. Dariusz Miklaszewski urodził się 1 lipca 1959 r. w Toruniu. W 1983 r. ukończył studia matematyczne na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Od tego samego roku związany był z UMK: zatrudniony najpierw w Instytucie Matematyki, następnie na Wydziale Matematyki i Informatyki. Stopień naukowy doktora uzyskał w 1992 r., zaś stopień doktora habilitowanego w roku 2006. Zajmował się topologią algebraiczną oraz nieliniową analizą matematyczną, w szczególności teorią punktów stałych. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych. Był wnikliwym matematykiem, cenionym i oddanym nauczycielem akademickim.

Dr hab. Dariusz Miklaszewski zmarł 30 stycznia. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 3 lutego 2021 r. o godz. 13:00 w kościele pw. św. Józefa przy ul. św. Józefa w Toruniu. Po mszy odbędzie się pogrzeb na Centralnym Cmentarzu Komunalnym w Toruniu przy ul. Grudziądzkiej 192/196.

udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj
Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności.