Nauki przyrodnicze

Zmarła dr Bożena Studzińska

fot. Joanna Czarnecka

22 grudnia 2020 roku zmarła dr Bożena Studzińska, wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry Biochemii UMK. Przez całe życie zawodowe związana była z Wydziałem Biologii i Nauk o Ziemi (obecnie Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych). Miała 49 lat.

Dr Bożena Studzińska urodziła się 6 lutego 1971 roku w Toruniu. W 1990 roku rozpoczęła studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku biologia. Jej zainteresowania bardzo szybko zwróciły się w kierunku biochemii. W ówczesnym Zakładzie Biochemii, pod kierunkiem prof. dr. hab. Jadwigi Gniot-Szulżyckiej, pisała swoją pracę magisterską oraz doktorską. Głównym kierunkiem prac badawczych dr Studzińskiej były enzymy metabolizujące estry siarczanowe oraz ich rola w przemianach metabolicznych i etiologii chorób.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 29 grudnia 2020 r. o godz. 10:00 mszą świętą żałobną w kościele p.w. Chrystusa Króla przy ul. Bażyńskich 19. Pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Grudziądzkiej w Toruniu.