Nauki przyrodnicze

Zmarła dr Elżbieta Wasilewska

W wieku 81 lat zmarła dr Elżbieta Wasilewska, wieloletni pracownik Zakładu Fizjologii Zwierząt Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Dr Elżbieta Wasilewska urodziła się 2 marca 1939 roku w Żninie. Studia ukończyła na Wydziale Chemii Politechniki Gdańskiej, uzyskując stopień mgr inż. 1 października 1961 roku rozpoczęła pracę na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UMK jako pracownik naukowo-techniczny. Pracę doktorską pt. „Analiza adrenergicznej reakcji kompensującej doświadczalną hipoglikemię u królika”, wykonaną w Zakładzie Fizjologii Zwierząt pod opieką doc. dr hab. Zofii Bargiel, obroniła w 1973 roku. Była współautorką wielu prac naukowych. Na emeryturę przeszła w roku 1999.

Dr Elżbieta Wasilewska zmarła 1 listopada. Msza święta żałobna rozpocznie się 5 listopada o godz. 14:00 w kaplicy kościoła pw. św. Antoniego na Wrzosach w Toruniu. Po nabożeństwie ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Cmentarzu św. Jerzego przy ul. Gałczyńskiego.