Czwartek z filozofią - Labirynt samotności

25 lutego 2021 r. w Dworze Artusa oraz na artusowym Facebooku i YouTubie będzie można wziąć udział w "Czwartku z filozofią". Tematem przewodnim spotkania będzie samotność, a wykład poprowadzi dr hab. Piotr Domeracki, prof. UMK z Katedry Historii Filozofii, Filozofii Systematycznej i Etyki. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Jak wszystkie drogi podobno prowadzą do Rzymu, tak wszystkie życiowe ścieżki prowadzą do samotności. Z jej łona poczynają się i ludzka mądrość i skłonność do głupoty. To jej zawdzięczamy zarówno dążenie do wspólnoty, jak i działania jej zagrażające. W ostatnich dekadach na całym świecie bije się na alarm, odnotowując niespotykany w historii wzrost wystąpień różnych typów samotności w ludzkiej populacji. Trwająca od prawie roku pandemia koronawirusa z towarzyszącą jej w skali globu polityką izolacji, dodatkowo wzmacnia i utrwala tę tendencję. Czyżby wiek XXI miał się już okazać erą samotności?

Odpowiedzi na te i inne pytania udzieli dr hab. Piotr Domeradzki, prof. UMK z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Organizatorami wydarzenia są Dwór Artusa, Katedra Historii Filozofii, Filozofii Systematycznej i Etyki IF UMK oraz Instytut Filozofii UMK.
udost�pnij na facebook udost�pnij na twitterze wy�lij mailem wydrukuj
wszystkie wydarzenia