Dni Nauki w Collegium Medicum

O tym, co w medycznym laboratorium piszczy, bulgocze i świeci będzie można przekonać się podczas tegorocznej edycji Medicaliów, które odbędą się 22-25 maja 2024 r. Przygotowane wydarzenia towarzyszą dwóm jubileuszom: 40-lecia istnienia medycyny w Bydgoszczy i 20-lecia powstania Collegium Medicum.

Festiwal nauki "Medicalia" to coroczna impreza popularyzująca nauki medyczne, organizowana przez Collegium Medicum UMK od 2003 r. W ciągu festiwalowego tygodnia odbywają się pokazy, warsztaty i wykłady, udostępniane są sale operacyjne, laboratoria i inne miejsca zazwyczaj niedostępne dla osób postronnych. Imprezy mają charakter edukacyjny i są bezpłatne.

Dni Nauki CM będą okazją do podzielenia się praktyczną wiedzą medyczną z mieszkańcami regionu. Eksperci i ekspertki poprowadzą warsztaty i pokazy, dzięki którym będzie można m.in. poznać tajniki chromosomów, dowiedzieć się gdzie leży najmniejszy labirynt w ciele i odkryć zagadki grup krwi. Cały program wraz z informacją o dostępności miejsc można sprawdzić na stronie Collegium Medicum.

Zapisy na zajęcia prowadzone w ramach Medicaliów trwają do 20 maja lub do wyczerpania miejsc. Chęć udziału należy zgłosić w Dziale Promocji i Komunikacji CM UMK: tel. 52 585 38 19 lub 52 585 38 13, e-mail: promocja@cm.umk.pl. Biuro jest otwarte dla interesantów w godz. 8:00-14:00.

wszystkie wydarzenia