Dyskusje nad Kodeksem

"(W)rzuty karne" to nowy cykl spotkań z wybitnymi prawnikami, którego pomysłodawcami są pracownicy i pracowniczki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Inicjatywa poświęcona będzie dyskusji o prawie karnym i polityce kryminalnej.

Organizatorem spotkań jest Katedra Prawa Karnego na Wydziale Prawa i Administracji UMK. Jej pracownicy chcą przybliżyć tematykę prawa karnego, zarówno studentom prawa, jak i tym, którzy nie zajmują się prawem na co dzień.

Tematem pierwszego spotkania będą najważniejsze i najbardziej kontrowersyjne zmiany w Kodeksie karnym wprowadzone tzw. nowelą lipcową. Gośćmi będą sędzia Piotr Gensikowski i dr hab. Jerzy Lachowski, prof. UMK, a spotkanie poprowadzą dr Natalia Daśko i dr hab. Michał Leciak. Spotkanie odbędzie się w czwartek 19 października o godz. 18:00 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UMK przy ul. Władysława Bojarskiego 3. Spotkanie ma charakter otwarty, z możliwością zadawania pytań i udziału w dyskusji.

wszystkie wydarzenia