Dzień Polarny 2023

Centrum Badań Polarnych Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK zaprasza do udziału w tegorocznym Dniu Polarnym. Spotkanie odbędzie się 8 marca w Auli UMK w godz. 10:45-14:00. Dla każdego uczestnika przewidywany jest drobny upominek.

Podczas wydarzenia zaplanowano kilka wykładów popularnonaukowych prowadzonych przez badaczy regionów polarnych oraz znanych podróżników, którzy eksplorowali te obszary. Dzięki temu uczestnicy będą mieli okazję posłuchać o współcześnie zachodzących w obszarach polarnych zmianach. Badacze i podróżnicy podzielą się również swoimi doświadczeniami zdobytymi w najdalszych zakątkach świata.

Organizatorzy ogłosili z tej okazji również konkurs fotograficzny "Świat śniegu i lodu", którego wyniki zostaną zaprezentowane podczas Dnia Polarnego. Więcej informacji: https://dzienpolarny.umk.pl/pages/Konkurs/

Ważne informacje i ramowy program wydarzenia oraz informacje o rezerwacji miejsc można znaleźć na stronie https://dzienpolarny.umk.pl/

wszystkie wydarzenia