Dzień Walki z Rakiem Piersi

Samorząd Studencki zaprasza do udziału w wydarzeniu Różowa Wstążeczka – Symbol Walki z Rakiem Piersi, które odbędzie się 15 października o godz. 16:20 w sali nr 9 na Wydziale Nauk Ekonomicznych Zarządzania UMK.

15 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Różowa wstążeczka, charakterystyczny symbol tego dnia, jest znakiem edukacji, nadziei i solidarności z osobami dotkniętymi tą chorobą. Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet w Polsce, ale odpowiednia profilaktyka może to zmienić.

W panelu dyskusyjnym organizowanym przez Samorząd Studencki wezmą udział kobiety z toruńskiego stowarzyszenia „Amazonki”, które podzielą się swoimi inspirującymi historiami oraz cennymi doświadczeniami w walce z rakiem piersi.

Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości wśród osób studiujących na temat znaczenia profilaktyki oraz wczesnego wykrywania tej choroby.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/3VoRRsosV

wszystkie wydarzenia