Fascynujący świat roślin

24 maja 2024 na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się siódma edycja międzynarodowej akcji popularnonaukowej "Fascynujący Dzień Roślin". Wydarzenie odbywa się na całym świecie pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach.

Celem wydarzenia jest zaprezentowanie pracy osób zafascynowanych światem roślin. Ważnym przesłaniem akcji jest także walor edukacyjny – uczestnicy i uczestniczki mogą dowiedzieć się, że wiedza o roślinach jest niezmiernie ważna dla rozwoju rolnictwa, zrównoważonego wytwarzania żywności oraz dla ogrodnictwa, leśnictwa i zachowania środowiska. Znajomość świata roślin ma równie ważne znaczenie w produkcji wszelkich innych produktów pochodzenia roślinnego, takich jak papier, drewno, odczynniki chemiczne, energia czy farmaceutyki.

W ramach wydarzenia Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych przygotował różne aktywności, w tym wykłady i warsztaty, na które można zapisać się przez stronę internetową https://www.plantday.com.pl/  (zakładka zgłoszenia i rezerwacje).

Koordynatorkami "Fascynującego Dnia Roślin" na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK są dr Agnieszka Pawełek i dr Brygida Świeżawska-Boniecka.

wszystkie wydarzenia