Festiwal Gier i Fantastyki "Copernicon"

"Wkrocz do multiwersum" to hasło przewodnie tegorocznego Festiwalu Gier i Fantastyki "Copernicon", który odbędzie się 20-22 września. Goście konwentu będą mieli okazję wziąć udział m.in. w panelach dyskusyjnych, wykładach, warsztatach i sesjach RPG i LARP. Partnerem wydarzenia jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Festiwal Gier i Fantastyki "Copernicon" to jeden z największych polskich konwentów tego rodzaju. Organizowany jest w Toruniu w idei "od fanów dla fanów". Co roku przyciąga miłośników literatury fantasy, science-fiction, komiksu oraz gier planszowych, karcianych i komputerowych. Dla uczestników wydarzenia to okazja, by poznać twórców swoich ulubionych książek i gier. W tym roku do Torunia przyjadą m.in. pisarz Radek Rak, twórca komiksowy Paweł Jaroński i dyrektor narracji komiksu i animacji w CD PROJEKT RED Bartosz Sztybor. Lista wszystkich gości jest dostępna na stronie Festiwalu.

Oprócz paneli dyskusyjnych czy prelekcji prowadzonych przez gości specjalnych oraz innych konwentowiczów na uczestników czekać będzie strefa gier planszowych i elektronicznych oraz strefa wystawców, na której staną stoiska z książkami, komiksami, grami i innymi unikalnymi artykułami. Podczas Festiwalu zostanie również wręczona Nagroda Literacka Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla dla najlepszej powieści i najlepszego opowiadania wydanego w roku poprzednim. Laureatów wyłoni głosowanie uczestników konwentu, a wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali.

Więcej informacji

wszystkie wydarzenia