Grawitacja 2024

16 marca 2024 r. w godz. 10:00 – 23:00 odbędzie się Grawitacja – największe wydarzenie planszówkowe w Toruniu. Organizatorzy zapraszają społeczność akademicką oraz sympatyków Uniwersytetu Mikołaja Kopernika do udziału w imprezie. Wstęp dla wszystkich zainteresowanych jest bezpłatny.

Na miejscu będzie działała wypożyczalnia gier planszowych i towarzyskich (dostępnych będzie ponad 350 różnych tytułów). Będzie można skorzystać z pomocy instruktorów i animatorów, którzy będą doradzać wybór gier, tłumaczyć zasady i udzielać porad w trakcie rozgrywek. Tradycyjnie odbywać się będą pokazy nowości wydawniczych i turnieje w popularne tytuły.

W godzinach 10:00 – 12:00 odbędzie się kiermasz używanych gier planszowych. Chętni do wystawienia swoich gier mogą zgłaszać się na miejscu o 9:30 (regulamin).

Wśród dodatkowych atrakcji odbędą się turniej w Star Wars: X-WING, mistrzowie gry poprowadzą sesje RPG (role-playing game) oraz LARP (live action role–playing) z możliwością wzięcia udziału przez nowe osoby, które chcą rozpocząć przygodę z grami fabularnymi.

Dla rodzin z małymi dziećmi dostępna będzie osobna sala gier rodzinnych z pokazami, warsztatami plastycznymi i turniejami dla najmłodszych. Można będzie zagrać samodzielnie lub poprosić o wytłumaczenie zasad animatorów.

Organizatorami są Program Absolwencki UMK oraz Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki "Thorn" we współpracy z Samorządem Studentów Wydziału Matematyki i Informatyki UMK oraz wydawcami gier planszowych.

Ze względu na stopień alarmowy Bravo przy wejściu uczestnicy imprezy będą musieli okazać dokument tożsamości ze zdjęciem lub Kartę Absolwencką UMK.

Więcej informacji:

wszystkie wydarzenia