II Seminarium Toruńsko-Getyńskie

Na 8 i 9 października 2021 r. zaplanowano II Seminarium Toruńsko-Geryńskie. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu".

Projekt stanowi kontynuację zainicjowanych w październiku 2019 r. spotkań w ramach parterstwa Torunia i Getyngi. Tegoroczne seminarium będzie przestrzenią do rozmowy o współczesnym postrzeganiu Niemców przez Polaków i Polaków przez Niemców. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w projekcji dwóch filmów, po których wspólnie zastanowią się, co dziś kształtuje relacje polsko-niemieckie oraz porozmawiają o stereotypach dotyczących tych dwóch sąsiednich narodów.

Celem projektu jest zbliżenie toruńskiego i getyńskiego środowiska artystycznego. Tematem tegorocznego Seminarium są "Polacy w filmie niemieckim - Niemcy w filmie polskim". Organizatorzy przygotowali bogaty program, który obejmuje m.in. koncert gitarowy, dwie projekcje filmowe, dwa panele dyskusyjne z udziałem reżyserów i ekspertów, monodram w reżyserii Przemysława Wojcieszka oraz wspólną kolację.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Towarzystwo Polsko-Niemieckie w Toruniu, Katedra Literatury i Kultury Krajów Niemieckojęzycznych XIX-XXI Wieku UMK, we współpracy z Deutsch-Polnische Gesellschaft Göttingen oraz Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Finansowo wspiera nas Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, DAAD oraz Fundacja Sanddorf.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Jedynym warunkiem jest zgłoszenie swojego uczestnictwa (aburdziej@umk.pl) oraz ważny paszport "covidowy" bądź świadectwo przebycie choroby COVID-19.

Plakat

wszystkie wydarzenia