Kiermasz Książki Regionalnej

Toruński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, Biblioteka Uniwersytecka UMK oraz Książnica Kopernikańska zapraszają na VIII Toruński Kiermasz Książki Regionalnej. Wydarzenie odbędzie się 14 czerwca 2022 r. w siedzibie Książnicy przy ul. Słowackiego 8. Kiermasz potrwa od godz. 10:00 do 18:00. Wstęp jest bezpłatny.

TKKR to okazja, aby zaopatrzyć się w wartościowe książki, które nierzadko trudno już znaleźć w księgarniach. Będą to tytuły poświęcone "małym ojczyznom" - Pomorzu Zachodniemu i Wschodniemu, Warmii i Mazurom, Powiślu oraz województwu kujawsko-pomorskiemu.

W ramach Kiermaszu odbędzie się szereg wydarzeń towarzyszących:

• godz. 10:30 - "Po co nam regionalizm i regionalna tożsamość?"- debata z udziałem prof. Marii Lewickiej, prof. Cezarego Obracht-Prondzyńskiego i dr. Huberta Czachowskiego
  • godz. 12:00 - wręczenie Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla Najlepszej Książki o Tematyce Regionalnej
  • godz. 12:30 - "Apostołowie Afryki" - spotkanie z prof. Michałem Białkowskim i Moniką Dejneko-Białkowską, redaktorami książki poświęconej Wandzie Błeńskiej i kardynałowi Adamowi Kozłowieckiemu
  • godz. 14:00 - "Tajemnice toruńskich kamienic" - spotkanie z prof. Michałem Pszczółkowskim, autorem publikacji "Toruńska kamienica czynszowa 1850-1914"
  • godz. 16:00 - "Przepis na książki o dawnym Toruniu" - spotkanie z Katarzyną Kluczwajd
  • godz. 17:00 - "Komiks regionalny"

Od godz. 13:00 do 14:00 swoje książki będzie podpisywać Robert Małecki, autor bestsellerowych powieści kryminalnych, związany z naszym regionem.

Więcej informacji

wszystkie wydarzenia