Kobiety z Witkacym w tle

Instytut Witkacego i Katedra Edytorstwa i Literatury Polskiej Instytutu Literaturoznawstwa UMK w Toruniu zapraszają do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji naukowej, z okazji rocznicy urodzin Marii z Pietrzkiewiczów Witkiewiczowej (1853-1931), "Kobiety z Witkacym w tle".

Do udziału w konferencji zaproszone są osoby chcące podzielić się wynikami swoich badań biograficznych, literaturoznawczych, teatrologicznych, zajmujących się dorobkiem kobiet w obszarach historii sztuki, historii literatury, performatyki oraz edytorstwa, a także prześwietlające twórczość i biografię Stanisława Ignacego Witkiewicza z perspektywy feministycznej.

Konferencja odbędzie się 20-21 stycznia 2022 r. online z wykorzystaniem platformy BigBlueButton. Formularze zgłoszeniowe można wysyłać do 30 października 2021 r. na adres mariawozniak9821@gmail.com. Kierownikami konferencji są dr hab. Magdalena Bizior-Dombrowska, prof. UMK (madom@umk.pl) i dr Przemysław Pawlak (kontakt@witkacy.eu).

Plakat konferencji

wszystkie wydarzenia