Konferencja Wydziału Teologicznego

Wydział Teologiczny UMK zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową: "Rodzina – Patriarchat? Personalizm? Potencjał? Przyszłość?", która odbędzie się 21 października 2021 roku na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jeśli warunki sanitarno-epidemiczne pozwolą, konferencja odbędzie się w sposób stacjonarny.

Obszarem zainteresowań będzie przedstawienie problematyki dotyczącej rodziny, uwzględniając współczesny i miniony jej model, wskazując na rolę jakie pełnią poszczególni jej członkowie, próbując wskazać rodzinę jako miejsce dojrzewania człowieka, wychowania do wartości, dorastania do cierpienia, rozwijania daru i zadania jakim jest seksualność. Częścią konferencji będzie także ukazanie nauczania Jana Pawła II na temat rodziny oraz przykładu rodziny Karola Wojtyły jako modelu na współczesne czasy.

Więcej informacji

udost�pnij na facebook udost�pnij na twitterze udost�pnij na linkedin wy�lij mailem wydrukuj
wszystkie wydarzenia