Kreatywne warsztaty dla seniorów

Kopernikański Ośrodek Integracji zaprasza wszystkie osoby powyżej 60. roku życia na międzypokoleniowe i międzykulturowe warsztaty kreatywne, które będą połączone z badaniem naukowym.

Projekt przygotowany wspólnie z Katedrą Kognitywistyki opiera się na zajęciach tworzenia dzieł sztuki z wykorzystaniem tzw. suchych śmieci. Warsztaty zaplanowano jako cykl pięciu spotkań z osobami z zagranicy studiującymi na UMK. Pierwsze zajęcia odbędą się 20 maja o godz. 12:00 i będą odbywać się w poniedziałki w Kopernikańskim Ośrodku Integracji (ul. Olszewskiego 16).

Wydarzenie powiązane jest z projektem naukowym Katedry Kognitywistyki UMK, który bada wpływ takich spotkań na aktywność mózgu. Osoby uczestniczące będą miały okazję wziąć udział w innowacyjnym badaniu naukowym wykorzystującym technologię EEG. Celem badania jest poznanie sekretów funkcjonowania mózgu seniorów i seniorek. Zaangażowanie osób, które zdecydują się na udział w warsztatach pomoże badaczom zgłębić tajniki starzenia się mózgu i opracować nowe metody wsparcia w procesie starzenia się.

Wzięcie udziału w projekcie jest jednoznaczne ze zgodą na dwukrotne przeprowadzenie badań przed i po odbyciu warsztatów. Do wzięcia udziału w projekcie zaproszone są również osoby powyżej 60 roku życia, które nie są pracownikami UMK. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 maja osobiście w KOI (w godz. 9:00-15:00) lub mailowo na adres: koi@umk.pl. Kontakt w sprawie badań: tel. 691-851-106.

wszystkie wydarzenia