Listopadowy wieczór wspomnień

Dziekan Wydziału Nauk Historycznych prof. dr hab. Stanisław Roszak zaprasza na kolejny z cyklu Listopadowy wieczór wspomnień pt. "Warsztat naukowy Mistrza i Ucznia. Wspomnienia i opowieści", który odbędzie się 29 listopada 2022 r. o godz. 16:00 w sali Rady Wydziału Nauk Historycznych C.039.

Podczas spotkania obecni będą mogli porozmawiać o tym jak kształtowali swój warsztat naukowy Mistrzowie, zarówno ci, którzy już odeszli, jak i ci, którzy żyją i są aktywni zawodowo. Uczestnicy poruszą również temat osobistego modelowania kompetencji, w zależności od wieku, szkół i tradycji, tematu zainteresowań badawczych.

"Sam warsztat chcielibyśmy potraktować bardzo szeroko, z jednej strony spoglądając m.in. na te jego elementy, które pozwalają zbierać i utrwalać dane jak np. fiszki - informują organizatorzy. - Z drugiej natomiast na te, które służyły wymianie myśli między badaczami czyli np. korespondencję. W tym szerokim kontekście, ciekawym problemem będzie również to jak warsztat naszych Mistrzów, a jak nasz, wpływa na kształt pozostających po badaczach spuściznach archiwalnych."

Spotkanie poprowadzą dr Magdalena Wiśniewska-Drewniak i dr Hadrian Ciechanowski z Instytutu Historii i Archiwistyki.

wszystkie wydarzenia