Literature Reviewing - część II

Zespół projektowy "The Cross-National Perspective on Social Work", którego koordynatorami są pracownicy Centrum Badań nad Rodziną Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych, zaprasza na cykl webinariów poświęconych systematycznej analizie literatury.

Celem webinariów jest przybliżenie metody systematycznego przeglądu, który umożliwia podsumowanie dotychczasowego stanu wiedzy i informuje o lukach w literaturze. To sprawia, że jest on użyteczny w wielu dziedzinach nauki, m.in. medycynie, zarządzaniu, psychologii.

Planowane wydarzenie jest kontynuacją poprzedniego seminarium, dotyczącego najlepszych praktyk podczas przeglądu systematycznego. Do udziału w webinarze zaproszone są wszystkie zainteresowane osoby, również te, które nie uczestniczyły w poprzednim wydarzeniu.

Spotkanie "Literature Reviewing Part II: Quality Appraisal and Synthesis" odbędzie się 16 listopada 2021 roku i będzie trwać od godziny 10.00 do 13.00 (CET). Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i praktycznej. Poprowadzi je Prof. Brian Taylor z Ulster University (Irlandia Północna). Pierwsza sesja będzie trwała od 10:00 do 11:00, a druga od 11:20 do 13:00.

Webinarium jest darmowe i będzie prowadzone w języku angielskim. Aby się zarejestrować, należy wypełnić formularz online nie później niż do 12 listopada 2021 roku. Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia zostanie wysłane na adres e-mail dzień przed webinarium. Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji

"Cross-National Perspective on Social Work Research" to projekt zrzeszający doktorantów z całego świata, którzy spotykają się, aby wymieniać poglądy i dzielić się swoimi doświadczeniami w dziedzinie badań nad pracą socjalną. Grupa planuje organizowanie okresowych webinariów z wybitnymi naukowcami i praktykami w celu popularyzacji aktualnych odkryć w pracy socjalnej i innych pokrewnych dyscyplinach. Zainteresowani współpracą mogą skontaktować się z koordynatorką projektu Małgorzatą Grządzielewską (mgrzadzielewska@umk.pl).

wszystkie wydarzenia