Między tradycją a nowoczesnością

Wydział Sztuk Pięknych zaprasza na wystawę "Między tradycją a nowoczesnością. Stanisław Kośmiński - rzeźba i snycerstwo". Wernisaż odbędzie się 23 czerwca o godz. 17:00 w Muzeum Toruńskiego Piernika przy ul. Strumykowej 4.

Wystawa jest prezentacją wybranych prac artysty z minionych 9 lat, a więc od czasu ukończenia magisterskich studiów na kierunku rzeźba na Wydziale Sztuk Pięknych. W twórczości Stanisława Kośmińskiego drewno stanowi nie tylko podstawowy i ulubiony materiał rzeźbiarski, ale stało się istotnym środkiem wypowiedzi artystycznej.

Wystawa ukazuje autorskie realizacje o zróżnicowanej skali i formie, zestaw ponad 20 form piernikarskich powstałych w wyniku współpracy z Muzeum Toruńskiego Piernika. Ponadto  przedstawia dokumentację prac plenerowych oraz wybór z dokumentacji licznych prac rekonstrukcyjnych przy zabytkowych obiektach wykonywanych w ramach prac konserwatorskich. Widzowie zobaczą także pracownię snycerską, która przybliży proces twórczy i samo rzemiosło snycerskie.

Wystawa będzie prezentowana od 24 czerwca do 31 grudnia 2022 r. w Muzeum Toruńskiego Piernika. Kuratorami wystawy są Małgorzata Mikulska-Wernerowicz i Krzysztof Lewandowski.

wszystkie wydarzenia