Międzynarodowy Festiwal "Sztuka Natury"

Od 2 do 4 grudnia 2022 r. Toruń stanie się stolicą miłośników natury. Wszystko za sprawą odbywającego się w Toruniu XV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą "Sztuka Natury".

Organizatorami przedsięwzięcia są Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział w Toruniu oraz Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Patronat Honorowy na Festiwalem objęła dr hab. Joanna Kucharzewska, prof. UMK, Dziekan Wydziału Sztuk Pięknych. O bogaty i interesujący program Festiwalu zadbał dr hab. Adam Adamski, prof. UMK, który jest pomysłodawcą Festiwalu oraz pełni funkcję jego Dyrektora.

Bardzo ważną pozycją w programie Festiwalu jest wystawa "Inspiracje", która towarzyszy imprezie już od wielu lat. Kuratorem wystawy jest dr hab. Zdzisław Mackiewicz, prof. UMK z Katedry Grafiki. W tym roku wystawa "Inspiracje" będzie eksponowana w Galerii Katedry Grafiki. Tegoroczna edycja prezentuje dzieła trojga artystów fotografików: Katarzyny Navarra, Jowity Bogny Mormul, Krzysztofa Ślachciaka. Na wernisaż zapraszamy 2 grudnia 2022 r. na godzinę 13.30.

Więcej informacji i pełen harmonogram wydarzenia jest dostępny na stronie https://www.sztukanatury.pl/

wszystkie wydarzenia