MOST - ostatnie dni rekrutacji

Do 30 listopada potrwa rekrutacja do Programu Mobilności Studentów i Doktorantów MOST na semestr letni roku akademickiego 2021/2022.

Program MOST to krajowy program mobilności studentów i doktorantów. Od 1999 r. cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, umożliwiając studiowanie przez semestr lub rok akademicki na jednym z dwudziestu polskich Uniwersytetów oraz na wybranych, stowarzyszonych Uczelniach.

Udział w Programie jest bezpłatny i niezależny od trybu studiów, a jego uczestnicy mają możliwość:

• realizacji programu studiów na uczelni innej niż macierzysta;
  • wyboru dodatkowych, związanych z zainteresowaniem studentki/studenta zajęć dydaktycznych;
  • nawiązania kontaktu ze specjalistami w danej dziedzinie, pracującymi na uczelni innej niż macierzysta;
  • korzystania z księgozbioru innej uczelni, wykonywania kwerend bibliotecznych poza ośrodkiem macierzystym;
  • prowadzenia badań do pracy seminaryjnej, magisterskiej czy dysertacji doktorskiej w środowisku powiązanym z przedmiotem analiz;
  • nawiązania kontaktów ze środowiskiem naukowym innego wydziału, instytutu, katedry;
  • wykazania się, także przed przyszłym pracodawcą, umiejętnością adaptacji do nowych warunków, mobilnością.

Na wszelkie pytania odpowiada Uczelniany Koordynator Programu MOST, mgr Karolina Rochnowska (kontakt: Dział Kształcenia, Rektorat, pok. 414, tel: 56 611 49 07, e-mail: karoch@umk.pl).

Wszelkie niezbędne informacje o wymianie MOST prowadzonej przez UMK zamieszczone są na stronie https://www.umk.pl/studenci/mobilnosc/most/.

wszystkie wydarzenia