O miłości w czasach jesiotra drugiej świeżości

11 czerwca o godz. 18:00 w Książnicy Kopernikańskiej odbędzie się spotkanie dotyczące "Mistrza i Małgorzaty", utworu z kanonu klasyki literatury XX wieku. W trakcie spotkania organizatorzy rozdadzą trzy podwójne zaproszenia na adaptację książki Michaiła Bułhakowa w Teatrze Wilama Horzycy.

W dyskusji wezmą udział: literaturoznawczyni dr hab. Anna Skubaczewska-Pniewska, prof. UMK; Łukasz Czuj - dyrektor artystyczny Teatru Wilama Horzycy i reżyser scenicznej adaptacji "Mistrza i Małgorzaty", którą od maja wystawia toruńska scena dramatyczna oraz aktorzy: Julia Szczepańska i Paweł Tchórzewski, czyli Małgorzata i Mistrz.

Goście spotkania opowiedzą m.in. o genezie utworu Bułhakowa, kontekstach politycznych powieści i potencjale scenicznym "Mistrza i Małgorzaty". Poruszą również temat człowieka odwiecznie uwikłanego w walkę dobra ze złem, jego samotności, tęsknocie za wolnością i miłością, prostych pragnieniach, lękach i marzeniach.

Więcej informacji

wszystkie wydarzenia