"O obrotach..." w polskich bibliotekach

Biblioteka Uniwersytecka UMK zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy cyfrowej pt. "De revolutionibus Mikołaja Kopernika (1543) w bibliotekach polskich". Spotkanie rozpocznie się 29 września o godz. 13:00 w sali nr 8 Biblioteki Głównej UMK (ul. Gagarina 13), a o projektach kopernikańskich online opowiedzą dr Liliana Lewandowska i dr Dominik M. Piotrowski.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wykład Magdaleny Awianowicz na temat polskich egzemplarzy dzieła Kopernika, a także prezentacja projektu naukowego pn. "I wydanie De revolutionibus Mikołaja Kopernika w zbiorach bibliotek polskich" oraz nowej odsłony portalu kopernikańskiego Nicolaus Copernicus Thorunensis.

Z tej okazji Biblioteka Uniwersytecka przygotowała film promocyjny: https://www.youtube.com/watch?v=JlSSTW65Uuo

Wystawa została przygotowana w ramach grantu pn. "De revolutionibus M. Kopernika (1543) w bibliotekach polskich. Wystawa i udostępnienie cyfrowe" dofinansowanego ze środków finansowych Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki (nr umowy SONB/SP/546729/2022) w wysokości 119 295 zł.

wszystkie wydarzenia