O rewolucyjnym potencjale hipotez

Pole Badawcze Logika i Filozofia Nauki, Wydział Filozofii i Nauk Społecznych oraz Wydział Teologiczny UMK zapraszają na  międzynarodową konferencję naukową "Hypothesis in science. The 550th anniversary of the birth of Nicolaus Copernicus". Spotkanie zaplanowano na 19-21 października 2022 r.

W czasie konferencji filozofowie, logicy, historycy nauki oraz przedstawiciele nauk szczegółowych zamierzają dyskutować nad tym, jak zmieniło się nasze rozumienie roli hipotez od czasów Kopernika. Wśród zaproszonych gości są m.in. Stephen Barr (University of Delaware, USA), K. Brad Wray (Aarhus University, Dania), Peter Vickers (Durham University, UK), Niccolò Guicciardini (University of Milan, Włochy), Emily Sullivan (Eindhoven University of Technology, Holandia) oraz Paweł Kawalec (KUL, Lublin).

Głównymi organizatorami konferencji są ks. dr Michał Oleksowicz z Wydziału Teologicznego i dr hab. Tomasz Jarmużek, prof. UMK z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych. Wydarzenie jest organizowane przy współpracy z Polskim Towarzystwem Logiki i Filozofii Nauki, Wydziałem Filozofii i Nauk o Komunikacji Uniwersytetu Bolońskiego (Włochy) oraz Centrum Logiki i Filozofii Nauki w Gandawie (Belgia). Konferencja została objęta patronatem przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego, JM Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prof. dr. hab. Andrzeja Sokalę oraz Włoskie Towarzystwo Logiki i Filozofii Nauki. Patronami medialnymi wydarzenia są Radio PiK oraz TVP3 Bydgoszcz.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: https://ppshypothesis.umk.pl/pages/main_page/.

Plakat konferencji

wszystkie wydarzenia