Pandemia COVID a dyskryminacja

Sojusz YUFE zaprasza na kolejny wykład z cyklu "Diversity and Inclusivity".

Podczas najbliższego spotkania, które odbędzie się 25 stycznia o godz. 15:00, omawiane będą wytyczne Rady Europy dotyczące przestrzegania równości oraz ochrony przed dyskryminacją i nienawiścią podczas pandemii COVID-19 i podobnych kryzysów w przyszłości.

Wykład poprowadzi Triantafillos Loukarelis – Przewodniczący Komitetu Sterującego ds. Różnorodności, Inkluzywności i Przeciwdziałania Dyskryminacji (CDADI) Rady Europy oraz Direttore Generale, Presidenza del Consiglio dei Ministri, Dipartimento per le Pari Opportunità, UNAR – Ufficio Nazionale Antidication Razziali).

Abstrakt: Wybuch pandemii COVID-19 w 2020 r. i jej skutki społeczno-gospodarcze szczególnie dotkliwie uderzyły w osoby należące do niektórych grup w całej Europie. Dbanie o równość oraz ochrona przed dyskryminacją i nienawiścią podczas pandemii, a także innych tego typu kryzysów, to kluczowe aspekty, a ważną rolę odgrywają władze centralne, regionalne i lokalne, a także krajowe instytucje praw człowieka i organy ds. równości. Kryzys często uwidacznia długotrwałe nierówności, które istniały już przed jego wybuchem. Instytucje na wszystkich poziomach powinny wyeliminować strukturalne nierówności i niedogodności, aby zwiększyć gotowość na przyszłe kryzysy.

Grupa docelowa: wykład otwarty dla wszystkich;

Data i godzina (CET): 25 stycznia 2022 r, godz. 15.00;

Język: angielski;

Termin rejestracji: 24 stycznia 2022;

Link do rejestracji: https://essex-university.zoom.us/webinar/register/WN_a4TlrM9sTr-qx549svVJ5w

wszystkie wydarzenia