Spotkanie wokół Polskiej Misji Historycznej

Polska Misja Historyczna rozpoczyna nowy cykl spotkań (online, w języku polskim) z polskimi naukowcami, którzy prowadzili w ostatnim czasie badania naukowe w Würzburgu. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 27 stycznia 2022 r. o godz. 19:00.

Podczas spotkania czworo naukowców opowie o realizowanych podczas pobytu badawczego w Würzburgu projektach:

• mgr Alicja Grabowska-Lysenko (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu): Kult relikwii w kościele św. Jana w Toruniu w XVII wieku: uwagi o nowo odkrytym zbiorze relikwii;
  • dr Przemysław Waszak (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu): Prawo sztuki, zasada artysty, imperatyw naukowca. Prawo ramy i jego szeroka recepcja w polskiej literaturze naukowej z zakresu historii sztuki;
  • dr hab. Mariusz Sawicki (Uniwersytet Opolski): Książę biskup Würzburga Johann Philipp von Schönborn w polityce Francji i Anglii w XVII wieku;
  • dr Aleksandra Ziober (Uniwersytet Wrocławski): Podróże edukacyjne elit dawnej Rzeczypospolitej do Bawarii od XVI do XVIII wieku.

Spotkanie odbędzie się online (zoom). Obowiązuje rejestracja, gdzie należy podać swoje imię i nazwisko.

Link do spotkania: https://uni-wuerzburg.zoom.us/j/94415071753?pwd=bnpMckswM2w1RE5lOGcrOXJWZmZYdz09

Informacje o spotkaniach na stronie Misji

wszystkie wydarzenia