Spotkanie z Marcinem Ogdowskim

Instytut Socjologii zaprasza na spotkanie z pisarzem, dziennikarzem, blogerem, korespondentem wojennym Marcinem Ogdowskim autorem nowej książki zatytułowanej "Zabić Ukrainę. Alfabet rosyjskiej agresji". Spotkanie odbędzie się w 16 maja (czwartek) o godz. 16:30 w sali nr I na parterze Harmonijki (ul. Fosa Staromiejska 1a).

Autor jest absolwentem socjologii na UMK. Przez ostatnie lata wydał szereg książek o tematyce wojennej, w tym reportaż "zAfganistanu.pl. Alfabet polskiej misji" (2011) i powieści wojenne: "Ostatni świadek", "(Nie)potrzebni" i "Uwikłani". Jest współautorem albumów "Polski Afganistan" (2014) i "Irak, Afganistan 2003-2014. W naszej pamięci" (2016).  Od lat prowadzi blogi poświęcone konfliktom zbrojnym ­https://bezkamuflazu.pl/ oraz wcześniej www.zAfganistanu.pl.

Podczas spotkania połączonego z moderowaną dyskusją autor przedstawi kulisy pracy dziennikarskiej w warunkach wojennych, a także opowie o swoim medialno-socjologicznym wglądzie w konflikt rosyjsko-ukraiński.

Plakat

wszystkie wydarzenia