Środkowoeuropejska medycyna ratunkowa

Od 11 do 14 maja 2023 r. potrwa VIII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej. Konferencja Central European Emergency Medicine 2023 odbędzie się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.

Organizowane co dwa lata kongresy PTMR zyskały wysoką krajową i międzynarodową rangę. Są już na stałe wpisane do kalendarium prestiżowych kongresów medycyny ratunkowej wspieranych przez Światową Federację Medycyny Ratunkowej, Europejską Federację Medycyny Ratunkowej i szereg najwyższej rangi towarzystw naukowych z całego świata.

Podczas tegorocznej edycji konferencji uczestnicy i uczestniczki poruszą tematykę związaną z medycyną pola walki, zagadnienia dotyczące praktycznych aspektów klinicznych pracy w szpitalnym oddziale ratunkowym oraz problematykę zarządzania i koordynacji pracy szpitalnego oddziału ratunkowego. Komitet planuje również sesje poświęcone m.in. medycynie ratunkowej wieku dziecięcego, komunikacji medycznej w medycynie ratunkowej i edukacji.

Do udziału w Kongresie PTMR zaproszeni są zarówno lekarze medycyny ratunkowej, jak i ratownicy medyczni, pielęgniarki, lekarze innych specjalności, wreszcie studenci i wszyscy pracownicy zawodów medycznych i pokrewnych, których praca lub działalność naukowa związana jest z medycyną ratunkową.

Spot zapowiadający Kongres Medycyny Ratunkowej

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://ceem2023.pl/