Światowy Kongres Kopernikański w Toruniu

Wielki finał Światowego Kongresu Kopernikańskiego odbędzie się w dniach 12-16 września w Toruniu. W toruńskiej części obrad wezmą udział historycy, kulturoznawcy, literaturoznawcy, historycy sztuki, astronomowie i historycy astronomii oraz przedstawiciele nauk medycznych. Ponadto zorganizowane zostaną wydarzenia skierowane do nauczycieli, edukatorów, młodzieży oraz społeczności lokalnej.

Światowy Kongres Kopernikański organizowany jest w 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika przez trzy uczelnie: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, a także Instytut Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Światowego Kongresu Kopernikańskiego jest bezpłatny, ale na większość obrad (wystąpień konferencyjnych) i warsztatów w ramach sekcji tematycznych obowiązują zapisy elektroniczne. Program można sprawdzić na stronie https://kopernik550.umk.pl/pl/program.

W czasie trwania Światowego Kongresu Kopernikańskiego w dniach 11-15 września 2023 r. odbędzie się również 41. Zjazd Polskiego Towarzystwa Astronomicznego. W roku 2023 PTA obchodzi 100-lecie swojego istnienia. Więcej informacji o 41. Zjeździe Polskiego Towarzystwa Astronomicznego.

wszystkie wydarzenia