Sympozjum, medal i nagroda Schaudera

Od 17 do 21 czerwca 2024 r. na Wydziale Matematyki i Informatyki odbywać się będzie VIII Sympozjum Analizy Nieliniowej. W wydarzeniu, którego głównym organizatorem jest Uniwersyteckie Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera, weźmie udział ponad 170 osób z Polski i zagranicy.

Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera to jednostka założona w 1991 roku przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jego misją jest wspieranie matematycznych badań naukowych w zakresie analizy nieliniowej oraz inicjowanie kontaktów naukowych między różnymi ośrodkami w kraju i za granicą. Podczas sympozjum przyznawany jest Medal im. J. P. Schaudera za osiągnięcia naukowe i wkład w analizę nieliniową i jej zastosowania. Uniwersyteckie Centrum Badań Nieliniowych przyznaje także nagrody młodym naukowcom, którzy promują osiągnięcia polskiej nauki w tym zakresie. Uroczystość wręczenia wyróżnień zaplanowano na 18 czerwca.

20 czerwca odbędzie się specjalna sesja naukowa poświęcona prof. Wojciechowi Kryszewskiemu z Politechniki Łódzkiej, uznanemu specjaliście w zakresie metod topologicznych w analizie nieliniowej. Prof. Kryszewski był wieloletnim pracownikiem Wydziału Matematyki i Informatyki, zasłużonym dla Centrum Badań Nieliniowych i wydawanego na UMK czasopisma Topological Methods in Nonlinear Analysis.

Plakat wydarzenia

Patronat honorowy nad sympozjum objął JM Rektor UMK, a wydarzenie sponsorowane jest m.in. przez Miasto Toruń i Europejskie Towarzystwo Matematyczne.

Dokładny program Sympozjum można sprawdzić na stronie https://sna.mat.umk.pl/program

wszystkie wydarzenia